sobota, 29 listopada 2014

Fundusze: nowe metody!

Rozpoczynamy trzeci odcinek przeglądu typów funduszy inwestycyjnych


Weź pod uwagę, że dopuszczalne cele inwestycyjne funduszu otwartego bądź specjalistycznego otwartego określa ustawa. Mogą to być: Dla każdego funduszu cele inwestycyjne mogą być dowolnie określane.


Fundusze zysku z kapitału.Jest to jakiś rodzaj funduszy zrównoważonych. Różni się od nich tym, żete fundusze sąbardziej niż zrównoważoneskupiony na wzroście kapitału.Taką fundusze starają się o uzyskanie jakim sposobem największego zarobku bieżącego.O ile inwestujesz w te fundusze inwestujesz w akcje, które posiadają wysoką stopę dywidendy a do tego w obligacje, które będą emitowane przez rząd i jeszcze przedsiębiorstwa. Główną część przychodów tego typu funduszy stanowią odsetki i dodatkowo dywidendy. Minusem inwestowania w te fundusze może być ich zależność od zmiany stóp procentowych.


Fundusze obligacji.Tego typu fundusze mają różne cele inwestycyjne. Różnice tym linkiem w nich mogą być związane z horyzontem czasowym obligacji i jeszcze ryzykiem związanym z wiarygodnością przedsiębiorstw ,które dają obligacje.Tych fundusze mogą być zabezpieczeniem przed stratami wynikającymi z inwestowania w akcje lub fundusze akcji. Wartość funduszy obligacji może się wahać identycznie jakim sposobem funduszy akcji. Wszystko zależy od terminu wykupu akcji obligacji. Im wydaje się on dłuższy tym dodatkowe będą wahania kursów obligacji.Fundusze rynku pieniężnego.Inwestując w te fundusze inwestujesz w krótkoterminowe instrumenty rynku pieniężnego jakim sposobem bony komercyjne, certyfikaty depozytowe. Nie ma w takich funduszach wahań cen jednak uzyskujesz z nich mniejszy dochód niż w przypadku innego typu funduszy. Bezpieczne przykładytych funduszy inwestują w bony skarbowe, średniookresowe, obligacje rządowe, skrypty dłużne agencji rządowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz